Slovákom sa na ME v cyklokrose v Holandsku nedarilo

08.11.2015 Celý región

Bratislava 8. novembra (TASR) - Najvyššie zo sedmičky slovenských reprezentantov v cyklokrose sa na ME v holandskom Huibergene umiestnila Janka Keseg-Števková, ktorá v kategórii elite žien skončila na 16. priečke. V elitnej mužskej kategórii obsadil Martin Haring 25. miesto.

Z troch zástupcov v kategórii do 23 rokov skončil najvyššie na 28. mieste Šimon Vozár, Matej Ulík bol o dve priečky nižšie a Ondrej Glajza figuroval na 36. pozícii. Najhoršie dopadli juniori Ján Gajdošík a Jakub Varhaňovský, ktorí obsadili 48. respektíve 53. miesto.

Hlavným rozhodcom ME bol jediný slovenský medzinárodný arbiter Milan Dvorščík, bývalý strieborný medailista z MS 1994 na ceste.

výsledky:

muži elite: 1. Lars van der Haar (Hol.) 1:02:29 h, 2. Wout van Aert +19 s, 3. Kevin Pauwels (obaja Belg.) +39, ... 25. Martin Haring (SR) +4:26

ženy elite: 1. Sanne Cantová 41:12 min, 2. Jolien Verschuerenová (obe Belg.) +8 s, 3. Nikki Harrisová (V.Brit.) +14, ... 16. Janka Keseg-Števková (SR) +4:45

muži do 23 rokov: 1. Quinten Hermans (Belg.) 49:59 min, ... 28. Šimon Vozár +5:14, 30. Matej Ulík +6:07, 36. Ondrej Glajza (všetci SR) +1 kolo

juniori: 1. Jens Dekker (Hol.) 44:59 min, ... 48. Ján Gajdošík +1 kolo, 53. Jakub Varhaňovský (obaja SR) +2 kolá